E-Dokumenty

Symfonia Start e-Dokumenty to aplikacja do zarządzania i archiwizacji dokumentów elektronicznych będących w obiegu firmy. Umożliwia wysyłanie i odbieranie e-dokumentów oraz ich przechowywanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Do uzyskania pełnej funkcjonalności wymagane jest posiadanie dwóch programów: Symfonia Start Handel lub Faktura i Kasa oraz Symfonia Start Mała Księgowość.

Bezpieczeństwo

Program pozwala na bezpieczny obrót e-dokumentami poprzez zastosowanie elektronicznej pieczęci firmy lub podpisu kwalifikowanego. Dzięki temu przedsiębiorca może być pewien tożsamości kontrahenta oraz integralności treści otrzymanego dokumentu. Operacje elektroniczne, odbywające się za jego pośrednictwem, są objęte gwarancją bezpieczeństwa i poufności.

Funkcjonalność

Główną funkcjonalnością programu Symfonia Start e-Dokumenty jest możliwość elektronicznego wysłania, odbierania i przechowywania e-faktur, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17.12.2010 w sprawie wystawiania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej. Posiadanie aplikacji e-Dokumenty jest konieczne do wystawienia lub zarejestrowania dokumentu oznaczonego jako e-faktura.

Współpraca z serwisem miedzyfirmami.pl

Wszystkie programy Symfonia Start są dostosowane za pośrednictwem aplikacji e-Dokumenty do współpracy z naszym nowym serwisem miedzyfirmami.pl, który umożliwia szybką, prostą i bezpieczną wymianę dokumentów elektronicznych, w tym – e-faktur. Wybrane aspekty prawno-podatkowe – związane z obiegiem dokumentów w tym serwisie – były przedmiotem opinii wiodącej firmy doradczej PricewaterhouseCoopers. Bezpieczeństwo gwarantuje certyfikat zgodności całego systemu z najnowszymi standardami jakości aplikacji internetowych.

Unikatowym rozwiązaniem zastosowanym w serwisie miedzyfirmami.pl jest maksymalne uproszczenie procedur wymiany faktur elektronicznych. Polega ono na podpisaniu tylko jednej umowy przystąpienia do serwisu, która uprawnia do wymiany e-faktur ze wszystkimi obecnymi oraz przyszłymi użytkownikami serwisu.